INWESTUJEMY

Rozwijamy się bardzo dynamicznie na każdej płaszczyźnie swojej działalności. Poprzez stałe inwestycje w rozwój i modernizację produkcji, dążymy do podniesienia jakości produkowanych płyt pilśniowych.

Nasze inwestycje są skierowane głównie do najbardziej wymagających klientów, a ponadto mają na celu oferowanie produktów najwyższej jakości przy jednoczesnym dbaniu o środowisko naturalne.

Proces produkcyjny prowadzimy przy radykalnym domknięciu obiegów wodno-ściekowych, które obniżają zużycie świeżej wody z rzeki Wiar oraz ograniczają zrzut ścieków technologicznych do minimum.

inwestujemy1

W roku 2007 zakończyliśmy modernizację kotła OR-32 współfinansowaną ze środków Unii Europejskiej, co w połączeniu z zastosowaną zbiorczą instalacją odpylająco-spalającą zmniejszyło emisję pyłów drzewnych z procesów technologicznych. Ponadto wykorzystujemy biomasę jako źródła ciepła i pozwoliło to nam zmniejszyć ilości spalanego węgla, a tym samym znacznie ograniczyło emisję gazów i pyłów do powietrza z procesu spalania.

W wyniku zrealizowanych inwestycji zredukowaliśmy emisję CO2 o około 30% i pyłu o około 80%. W związku ze wzrostem sprzedaży uruchomiliśmy kolejny rębak, a inwestycja ta powstała myślą o nowej linii produkcyjnej.

inwestujemy1

W roku 2009 włączyliśmy do użytku całkowicie zautomatyzowaną 3 linię produkcyjną płyt twardych, która dwukrotnie zwiększyła nasze zdolności produkcyjne płyt pilśniowych twardych.

Kolejne plany inwestycyjne naszego zakładu podnoszą efektywność produkcji poprzez ograniczenie jednostkowego zużycia energii elektrycznej i cieplnej jak również do zwiększenia wykorzystania surowców wsadowych.

W latach 2013-2017 wyposażyliśmy dział uszlachetniania w maszyny do produkcji nowych wyrobów, rozkroju płyt oraz do półautomatycznego pakowania. Ponadto wykonaliśmy generalny remont prasy hydraulicznej w linii T2 oraz uruchomiliśmy produkcję zrębków dekoracyjnych.

Na lata 2018/2019 planujemy otwarcie drugiej linii do produkcji płyt porowatych.

Przy ciągłym rozwijaniu mocy produkcyjnych oraz realizowaniu coraz to nowych inwestycji, nie zapominamy o środowisku naturalnym, a także aktywnie uczestniczymy w rozwoju regionu.

inwestujemy1

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Wszelkie prawa zastrzeżone | responsywne strony internetowe powerkf design

DMC Firewall is a Joomla Security extension!